Kakukk, Kakukk! Vajon mivel fejlesztheted ovis gyermeked?

Azt már te is tudód egy ideje, hogy ovis gyermeked fejlesztése rendkívül fontos. És azzal is tisztában vagy, hogy ennek leghatékonyabb módja a játék.

Most mutatok egy olyan időtöltést, mely nem csupán szórakoztató, de olyan fejlesztési lehetőség rejlik benne, mely segít óvodás gyermekednek a különbözőség és hasonlóság fogalmát.

Először azonban nézzük meg, hogyan is zajlik egy „Kakukktojás” játék!

  • Veszel egy képsort valamilyen témában! Ezen a héten az Állatok világnapja van, tehát vegyünk egy ilyen példát.
  • Ismerteted gyermekeddel a szabályokat! Elmondod neki, hogy az egyik kép valamilyen szempontból különbözik a többitől.
  • Ő alaposan megfigyeli, átgondolja, hogy vajon melyik is lehet a kakukktojás és elmondja.
  • Érvel (lehetőleg szép kerek mondattal) az állítása mellett.
  • Elmondod neki, hogy helyes-e a válasza. Vagy épp egy olyan megoldást talált, ami szintén megállja a helyét az eredeti válasz mellett.

Ez így elég hosszadalmasnak hangzik, de ezek fontos lépések. Mert bizony nem elég csak odabökni, hogy mi a kakukktojás. Ennek a játéknak pont az a lényege, hogy elősegítse az érvelés érvelés kialakulását.

Most pedig lássuk, milyen fejlesztési lehetőségeket rejt a „Kakukktojás” játék!

  1. Megfigyelés: Figyelem, észlelés képessége alapszükséglete ennek a játéknak. Ekkor keresi a hasonlóságok és különbözőségeket a képeken.
  2. Beszéd és kommunikáció: Ezen két képesség nélkül nem tudná megindokolni, hogy miért az a válasza, ami. Itt az a lényeg, hogy mondatokba tudja foglalni a gondolatait.
  3. Kritikus gondolkodás: Ez nem más, amikor a meglévő információk segítségével (és a releváns információk kerülnek előtérbe) hoz döntést.

Összességében elmondható a „Kakukktojás” játékról, hogy kiválóan alkalmas megtanítani a különbözőség és hasonlóság fogalmait, valamint érvelni a válasz mellett, amit gyermeked talált.

Ugye milyen remek játék?

Ha te is így gondolod, küldd el a bejegyzésemet annak a szülőtársadnak, akinek hasznos lehet! ÉS írd meg melyik játéklap típusról olvasnál szívesen!

Jó fejlődést a Kis Sasodnak!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük