Mit tud a labirintus játéklap?

Szülőként szeretnél megtenni mindent, hogy otthoni körülmények között is tudd fejleszteni gyermeked képességeit az óvodai vagy magán fejlesztéseken túl? Ráadásul még jót is szórakozzatok közben?

Akkor ma mutatok neked egy játékot, melyet teljes nyugalommal beépíthetsz óvodás gyermeked hétköznapjaiba. Fejlődik, játszik és együtt is jól érzitek magatokat.

Lássuk mit kapsz a labirintus játéktól!

Fejleszti gyermeked sík- és térbeli érzékelését, továbbá problémamegoldó készségét, valamint a finom- és grafomotoros képességét. Ezek rendkívül fontos fejlődési szakaszon mennek át az óvodás évek alatt, és ha jól sikerül elsajátítani ezen alapokat, gyermeked plusz egy lépést tesz a sikeres és élmény teli tanulás felé.

Van még 2 terület, ami szintén fejlődik a labirintus játék során. Ez pedig a figyelem és a koncentráció. Bizony ez a 2 terület is elengedhetetlen a jó iskolai eredményekhez.

Hol játszhat labirintussal gyermeked?

Készíthettek közösen egy nagyot a nappaliban, vagy építhetitek legóból, építőkockából, ha nincs elég nagy tér. Ezeken az útvesztőkön végig sétálhat vagy kisautót guríthat, labdát vagy kedvenc plüssét is végig vezetheti gyermeked.

Másik verzió a papír alapú. Ebből a Facebook-csoportomban is találsz nyomtatható verziókat. Ezek a lapok is több technikával megoldhatók.

Figyelj csak!

Írok 6 verziót, melyet gyermeked kipróbálhat, hogy melyik áll hozzá legközelebb. És bizony nincs benne se grafit, se színes ceruza. Ennek ellenére mégis fejleszti gyermeked finom- és grafomotoros képességeit.

  1. ecsettel vagy ujjal vezetni a vonalat a labirintus falai között,
  2. apró magvakat rakni sorba egymás után,
  3. homokot, grízt szórni a helyes útra,
  4. vattapamacs és festék segítségével végigpöttyözni a labirintust,
  5. legóval kirakni az útvonalat,
  6. nyomdával nyomdázni.

És ha a fenti információkupac nem lenne elég a labirintus játékról, írok még egy tippet.

Ez pedig a társasjáték, melyet gyermekeim találtak ki. A tét, hogy ha ők nyernek játszhatunk még egyszer. A lényege, hogy dobókockával dobtunk és annyi magot vagy legót tettünk a pírra, amennyit dobtunk. Akinek a dobásával kijutottunk a labirintusból dönthetett, hogy játszunk-e még egyet vagy sem.

Ebből látszik, hogy a kreativitásnak csak mi szabhatunk határt, mert bizony a gyerekek minden képesek megújítani.

Tehát használjátok bátran a labirintus játéklapokat, mert nem csak fejleszt, hanem kihozza gyermekedből a kreativitást is.

Hajrá! Szárnyaljanak a Kis Sasok!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük